Сьогодні Україна та весь світ вшановують пам’ять мільйонів людей, яких заморила голодом радянська влада. За різними підрахунками, 85 років тому, протягом 1932-1933 років загинуло 8 мільйонів людей. Франківчани вийшли на Вічевий майдан, щоб запалити свічку за душами померлих. Укропівці також вшанували пам’ять жертв Голодомору.

 «Минуло не так уже й багато часу, ще є багато свідків того страшного злочину проти людства – геноциду голодом. Століттями Московія намагалась знищити український народ. Бо ми вільні, свободолюбиві, ми воїни. І такого сусіда досі боїться Російська імперія. Та ми не здаємося. І продовжуємо боротися. Вірю, що рано чи пізно агресору доведеться відповісти за всі страшні злочини проти українців», – сказав укропівець Віталій Мерінов.

 «Історія повторюється. Під час Голодомору європейські країни мовчали і тихо їли хліб, який отримували з Радянського союзу, спечений на останніх зернинах,  відібраних у селян. Сьогодні, коли Україна стримує агресора і береже не тільки свою територію, але й усю Європу, навколо нас знову тиша. Це ще раз доводить – мусимо самі боротись за свою землю і не допустити більше ніколи такої трагедії», – додав Мстислав Тарас.

 Після віче відбулася громадська хода та панахида.

Поділитися:

Залишити коментар

*

code