За сприяння Олександра Шевченка у «Буковелі» протягом 6 років восени оздоровлюються та проходять реабілітацію діти з синдром Дауна, ДЦП та аутизмом. «Табір друзів» приймає дітей з Івано-Франківська та області, але поступово розширює географію учасників. 

Цього разу, в рамках програм Благодійного фонду Олександра Шевченка туристичний комплекс «Буковель» прийняв на тижневе оздоровлення майже сотню дітей з обмеженими фізичними можливостями з Волновахи, Полтави та Тернополя.

«З 2012 року «Буковель» дає можливість оздоровитися та відпочити дітям, зокрема з обмеженими можливостями чи іншими вадами. Переконаний, що про таких особливих діток має бути і особлива турбота. Проте, на жаль, сьогодні українська держава поставила людей із проблемами здоров`я на межу виживання. Вони не отримують відповідного соціального захисту. Ми намагаємось створити усі умови для їх комфортного відпочинку та реабілітації і запрошуємо найкращих фахівців для того, щоб допомогти і дітям і батькам відпочити та набратись сил», – наголосив народний депутат України Олександр Шевченко.

В рамках відпочинку діти займаються з арт-терапевтом, проходять курс масажу, відвідують в медичному центрі соляні печери, гідрованни, грають в боулінг та щовечора розважаються з аніматорами. Подбали і про реабілітацію для батьків. З ними працює психолог Ірина Мазур.

«На заняттях з батьками ми вчимося любити себе, заходити час на особисті потреби. Завжди наголошую: щаслива мама – щаслива дитина, бо між ними є дуже сильний емоційний зв’язок, вони 24 години на добу разом. Іноді батькам варто перестати гіперопікати свою дитину, щоб вона могла проявити себе більш самостійною. Деякі мами мають свої старі страхи, образи, все це теж впливає на дитину, тому на заняттях намагаємось позбутись і цього», – зауважує психолог. 

Батьки кажуть, що на такі умови відпочинку навіть і не сподівались, а ще тішаться такій можливості, бо атмосфера та природа гір сприяє спілкуванню з дитиною та відволікає від негативних думок.
«Буковель оздоровлює не лише фізично, а морально. Моя донька за час нашого перебування тут набралася море вражень та емоцій. Я ж змогла відволіктись від звичних домашніх турбот та приділити трошки часу собі», – каже мама учасниці Табору Людмила Іващенко з Полтави. 

Батьки також відзначають комфорт та зручність території “Буковелю”. “Ми з зони АТО, бачили війну і відчули її на собі, тому зараз неабияк потрібна психологічна реабілітація не лише дітям, а й дорослим. Крім того, хочу відзначити, що у “Буковелі” передбачено все до найменших деталей, як на території, так і в будиночках”, – каже керівник групи з Волновахи Олена Гаврилова. 

Попереду у дітей та батьків насичені відпочинком та активностями дні. Програма оздоровлення у 2018 році триватиме до кінця листопада. Всього ж за роки існування програми «Табір друзів» у Буковелі оздоровилось близько 4 тисяч дітей.

Поділитися:

Залишити коментар

*

code