Акуратно поскладані та посортовані квитанції. Кожен рік – у окремому мішечку. Життя змусило 58-річну Ольгу Тимків рахувати кожну копійку. Жінка живе у скромній однокімнатній квартирі, що не має й 30 квадратів, на вулиці Довженка. Майже 20 років доглядає за хворим сином-інвалідом.

 «От дивіться. Квитанція за квітень 2015 – 17 гривень 26 копійок. Це скільки я платила за прибирання будинку та прибудинкової території. Рівно за рік, у квітні 2016, міська влада підняла вартість послуги на 10 гривень – до 26 гривень 69 копійок. А тепер 2017 рік. Дивимось цьогорічну січневу– 49 гривень 11 копійок. А порахуйте, як виросла плата за світло у під’їзді.  Да роки тому була 8 гривень. А тепер 42 гривні 36 копійок. Що ж буде далі? Вивіз сміття кілька років тому коштував 4 гривні. А цього місяця – уже буде 15.

 Ну то скажіть, як ми маємо вижити? Я думаю, як би пролікувати дитину. А тут такі тарифи. Мало того, що з Києва піднімають. То ще й місцева влада знущається», – обурюється жінка.

 І обурюється жінка недаремно. Адже на пенсіонерку чекає ще один сюрприз – сьогодні в офісі «Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбулися відкриті обговорення щодо перегляду тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

 “Враховуючи те, що тариф затверджений ще в 2012 році і він протягом 5 років не змінювався, то виникла потреба його коригування», – каже очільник підприємства Василь Рущак.

 Тому тарифи на тепло для населення зростуть на 37,61%, для бюджетних установ – на 22,3%. Зросте також і абонплата – на 35%.

 Більшість тарифів: на воду, вивіз сміття, тепло та інші  формує міська рада. Проте, Руслан Марцінків охоче виступає на мітингах під мерією, яку сам же й очолює, волає про «тарифний» геноцид. А тим часом у місті шалено ростуть тарифи геть на все: від тепла і до харчування школярів.

 «Міський голова схвалює зростання тарифів в підконтрольних йому комунальних підприємствах. Візьмемо до прикладу славнозвісний МІУК, через який «відмиваються» шалені кошти. Нещодавно його статутний фонд збільшили, тільки вдумайтесь у цю цифру, до 120-ти мільйонів. То як можна кричати про війну з тарифами, а натомість тихенько їх підвищувати своїм же людям? Це ж стосується тепла. Адже це найбільша частина комірного. І піднімати тариф так різко і таку відчутну суму – це знущання з містян», – каже депутат міської ради від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Мстислав Тарас.

 Так чи інакше, завдяки чинній владі, франківці схоже таки грітимуться за вищими тарифами. Після відкритих обговорень цифри нададуть на розгляд НКРЄ. А уже після затвердження, вони вступлять у дію у Івано-Франківську.

Поділитися:

Залишити коментар

*

code