Черговий «сюрпиз» від чинної влади. Мер та чиновники планують з Нового року підвищити вартість харчування у школах. Ціна сніданків зросте з 11 до 15 грн, а обідів – з 13,7 грн до 20 грн.

В Україні дорожчає все і щодня: хліб, проїзд, комуналка, ліки. Перелік – незліченний. А влада Івано-Франківська вирішили і на цьому не зупинятись. І уже анонсувала підвищення тарифів на харчування у школах.

Таку заяву на засіданні громадської ради при департаменті озвучила Світлана Бойчук, спеціаліст департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Наразі у департаменті готують відповідний проект рішення та планують прийняти його до нового року.

Схожа ситуація була й минулого року. Тоді укропівці пікетували міську раду та вимагали від мера повернути безкоштовне харчування франківським школярам.

Адже  у січні 2016 Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши тільки пільгові категорії. Проте органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

 «Ми маємо перевиконання бюджету в півмільярда. Аби забезпечити дітей повноцінним харчуванням треба 9 мільйонів гривень. Це не так уже й багато. У інших містах: Львові, Черкасах, Вінниці гроші на дітей знайшлися. А у Івано-Франківську – немає. Тоді як для сумнозвісного «МІУКу» знайшлось 120 мільйонів», – каже депутат міської ради, укропівець Мстислав Тарас.

 «Я просто шокована такою новиною, – каже 32-річна пані Ілона. – У мене мінімальна зарплатня. Як за 3 тисячі заплатити комуналку і прогодувати двох моїх дітей? Діма –у 4 класі, Олежик – першокласник. І я б хотіла, аби вони харчувались повноцінно. От на чому тепер економити?», – обурюється жінка.

 Минулого року саме УКРОП домігся безкоштовного харчування для дітей пільгових категорій.

 «Більшість людей зараз живе за межею бідності. І знайти щодня 35 гривень може не кожен. Натомість через перевиконання бюджету, міська рада може собі дозволити забезпечити бодай учнів молодших класів безкоштовним харчування. Та звісно, ці кошти, у кращих традиціях «Свободи», підуть на неякісну бруківку, чи сумнівної якості дороги, що роблять їхні підрядники. Проте, і цього разу ми робитимемо усе можливе, аби таке рішення не було ухваленим», – каже голова фракції «УКРОП» у міській раді Володимир Олійник.

Поділитися:

Залишити коментар