Самостійне управління будинками – ось основна проблема, яка постала перед українцями ще у 2016 році. Частина мешканців багатоповерхівок активізувалась та, попри численні труднощі, створила ОСББ. Проте, більшість українців до цього виявились не готовими. Така ж ситуація і в Івано-Франківську. Раніше багатоквартирні будинки обслуговувала «ЄРЦ». Згодом комунальне підприємство реорганізували і назвали «МІУК». Міська управляюча компанія, у зв’язку з реформою, взяла на свій баланс орієнтовно 600-800 будинків. В основному, це багатоповерхівки, в яких порівняно менше проблем із під’їздами, дахами, трубами.

 Звісно, у «добрих» традиціях комунальних підприємств, МІУК часто не виконує покладених на неї функцій. Проте, статутний капітал МІУКу щоразу зростає.  А тепер, переконує укропівець Мстислав Тарас, чинна влада взагалі намагається монополізувати сферу ЖКГ.

 «Я вважаю, що функції будь якого мера це ефективно, чесно та прозоро управляти містом та бюджетом. Але на жаль це не стосується Івано-Франківська.Як приклад, публікація Марцінківа, у якій він закликає мешканців подавати заявки до КП «МІУК» ( управляюча компанія) на співфінансування 50/50 ремонту під‘їздів», – розповів Мстислав Тарас.

 Укропівець також пояснив, чому це погано вплине на всю комунальну сферу міста.

 «У Франківську є 4500 багатоквартирних будинків. КП «МІУК» управляє близько 600-800. І саме КП «МІУК» буде розподіляти співфінансування та вирішувати, які будинки отримають таку можливість ремонту. Як бути іншим жителям будинків? ОСББ,ЖБК, інші управлінські компанії залишаться без ремонтів? А це тисячі будинків!», – обурюється Мстислав Тарас.

 За словами укропівця, чинна франківська влада робить все, щоб монополізувати сферу ЖКГ та остаточно вбити необхідну всім реформу самоуправління та створення об‘єднань!

Такої ж думки і керівники франківських ОСББ. Ось як прокоментував таке «співфінансування» Сергій Шевченко, голова одного з найбільших у місті ОСББ будинку на Набережній, 32.

«Чому ремонтом у будинку ОСББ має займатись тільки це підприємство? Чому ми самі не можемо знайти підрядника, узгодити який нам провести ремонт, що зробити і укласти з ним угоду, проконтролювати якість виконання робіт. А то у мене один співвласник написав заяву, що не хоче, щоб утепляли його квартиру, а знаєте чому? Тому що йому знайомий з Пасічної сказав, що їм утеплили будинок – і це нічого не дало!? А тому, що утепляв, точніше займався цим – не власник будинку, а найняті люди в комунальному підприємстві. Коли ми в торгово-промисловій палаті були на тренінгу з утеплення, то на нього приходив і представник комунального підприємства, але через півгодини – пішов по своїх справах. А там розповідали як і коли повинні проводитись роботи, щоб люди відчували результат утеплення! Так і з ремонтами», – написав Сергій Шевченко.

Поділитися:

Залишити коментар