Продовжити проведення розкопок поруч з палацом Потоцьких та музеєфікувати цей об’єкт культурної спадщини. З таким проханням до міського голови Руслана Марцінківа звернувся депутат міськради від фракції УКРОП Віталій Мерінов. Він зазначив, що розкопки поблизу палацу розпочалися ще у 2012 році, коли під час реставрації брами виявили фрагменти первинних фортечних стін. Згодом їх засипали піском та законсервували. А наразі про розкопки там нічого і не нагадує –  комунальники уже розрівняли землю та засіяли травою.

“Мене, як мешканця міста, обурює таке ставлення до найціннішого – нашої історії. Івано-Франківськ має чим пишатися, але міській владі зручніше ці скарби засипати землею і забути про них. А тут могла б бути чудова місцина, яка б приваблювала туристів. Зникає історична спадщина,  але ми не маємо права цього допустити”,-каже депутат.

Відтак Віталій Мерінов попросив міського голову, аби той дав протокольне доручення всім відповідальним службам  для розгляду питання щодо продовження археологічних розкопок, їхнього збереження та  презентації.

 Нагадаємо, минулого року з ініціативи Віталія Мерінова на місці розкопок небайдужа молодь провела толоку та очистила їх від величезної кількості сміття.

Поділитися:

Залишити коментар

*

code