В 2016 році в Україні пройшла реформа ЖКГ. Тепер жителі багатоквартирних будинків мають можливість самі визначатись, хто буде управляти їхнім житлом: наймана управлінська компанія або ж мешканці самі організовують ОСББ і беруть контроль за витратами коштів у свої руки. Проте, у Івано-Франківську реформа набула дещо іншого вигляду.

 «Після реформи міська влада задумалась, як же не втратити монополію, набуту останніми роками КП «ЄРЦ» в сфері обслуговування багатоквартирних будинків. Тоді ж, шляхом реорганізації, створили КП «МІУК». Збиткове комунальне підприємство взяло у своє управління «цікаві» будинки. Це ті, які перебували у більш-менш задовільному стані і з яких можна мати зиск», – розповідає депутат міської ради Мстислав Тарас.

 

За словами укропівця, тим будинкам, які мають до 12 квартир і мешканці яких в більшості не визначились із формою управління, виконавчий комітет призначав управлінські фірми самостійно. В більшості випадків, це компанія зі Львова «Балтія-Сервіс». Однак фірма виявилась, м’яко кажучи, недобросовісною. Діяльність «Балтія-Сервіс» добре видно на прикладі будинку на Вовчинецькій, 110.

 «Будинок невеликий, і вже більше року перебуває на балансі львівської управляючої компанії. Проте, за словами мешканців, «Балтія-Сервіс» практично не виконує поставлені на неї функції. Та платіжки приходять регулярно. Коли я прийшов вперше до людей, мене шокувало, що там навіть немає вхідних дверей! А вода в прокладених комунікаціях в під‘їзді просто замерзає!», – обурюється Мстислав Тарас.

Тому укропівець ухвалив рішення не зволікати. І на  черговій сесії виділити з свого депутатського фонду кошти на придбання та встановлення вхідних дверей. Також Мстислав Тарас пообіцяв допомогти мешканцям із створенням ОСББ.

 «На жаль, люди бояться брати ініціативу у свої руки. Але все не так страшно. Я завжди повторюю, що найкраще, коли вони самі хазяйнуюють у своєму домі. Бо ніхто не знає краще проблем будинку за самих мешканців. Можу навести безліч позитивних прикладів створення та успішної діяльності ОСББ. І готовий допомогти у цьому людям із Вовчинецької, 110», – сказав укропівець.

Поділитися:

Залишити коментар