У Івано-Франківську презентували видання «Олюднимо історію разом». Це черговий проект групи «Перший рукопис».

 «Два роки тому ми випустили листівку-послання випускників минулого століття. Вразив героїзм дітей. Адже навіть за одне речення можна було поплатитись свободою. А потім виникла ідея зібрати усі цікаві історії прикарпатських родин. На жаль, старші люди помирають. А із ними ідуть у небуття чимало цікавих фактів про героїзм, побут, винахідливість, творчість наших людей. А на сторінках книги вони житимуть вічно», – каже учасник групи «Перший рукопис», очільник прикарпатського УКРОПу Микола Палійчук.

 Впродовж 2017 року серед прикарпатських учнів відбулася акція «Олюднимо історію разом». Діти збирали та описали історії життя своїх родичів, їх спогади, показали непересічні сторінки біографії пересічних людей. Результатом цієї роботи стала однойменна збірка.

 «Ці дитячі твори нас сколихнули, вони неймовірні. Ми вирішили, що їх повинні прочитати люди. У книгу увійшло 62 історії про життя та діяльність видатних людей нашого краю», – каже упорядниця книги Оксана Фляк.

 «Олюднимо історію разом» – це хрестоматія життєвих історій, людських доль очима школярів ХХІ століття.

«Я писала есе «Хлопчик з очима янгола» про учня нашого ліцею Олександра Коваля. У свої 13 років він уже 17-разовий чемпіон України з шашок. Він має багато міжнародних винагород. Це вражає. Він слава і гордість не тільки нашого селища, але й усієї України», – розповідає учениця Ланчинського ліцею Юлія Голіней.

Анна Левицька з Надвірної писала твір про свого дідуся, який воював в УПА. А згодом уже на фронт боронити свій дім від російських окупантів пішов батько Анни. 

 «Мій тато пішов на війну в 2014 році. Ми дуже хвилювалися. І надзвичайно раділи, коли він повернувся додому. Я пишаюсь своїм дідусем і татом. Вони нас захищали, берегли мене, моїх односельчан та однокласників», – каже дівчинка.

Збірка «Олюднимо історію разом» буде безкоштовно передана до закладів освіти Прикарпаття.

 

Поділитися:

Залишити коментар

*

code