У приміщенні міжнародного Івано-Франківського аеропорту вперше відбулися обласні змагання з авіамоделювання «Паперові крила». Юні техніки виготовляли паперові літачки й запускали їх в політ. Участь у заході взяли діти з цілої області, які стали переможцями міжшкільних та районних змагань. Захід обласного рівня відбувся за сприяння Олександра Шевченка та керівництва аеропорту.

«Кожна дитина має мрію. І багато хто з них мріє про авіацію. Я у свій час також мріяв стати льотчиком. Кожного разу вилазив на високу черешню і спостерігав за літаками. Моя мрія здійснилася. І я хочу, щоб мрії інших дітей, які хочуть пов’язати своє життя з авіацією, також втілилась в життя. Варто їх лише в цьому підтримати. Окрім проведення самих змагань ми ще й організували діткам екскурсію аеропортом. Вони побачили, як прилітає цивільний літак, як кожен пасажир проходить авіаційну безпеку, як проводиться обслуговування нашим персоналом та інше», – розповідає директор міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» Петро Осипенко.

Діти змагалися в трьох номінаціях: «дальність польоту», «час польоту» та «виконання фігур вищого пілотажу», таких як: піке, мертва петля, бочка та інші. Діти розповідають, що навіть паперовий літачок здатен зробити різноманітні фігури в польоті, головне знати, як скласти папір.

«Щоб літак пролетів якомога довше, треба, щоб всі кути були рівно складені. А ще запускати його проти вітру. Щоб літачок зробив крутий маневр, потрібно кіль і повороти скласти під певним кутом», – говорить юний авіамоделіст Богдан Гайдейчук.

«Я вже не вперше беру участь у подібних змаганнях. Минулого року на всеукраїнських змаганнях я складав ракету, яка протрималася в повітрі більше трьох хвилин. Я зайняв друге та третє призові місця», – розповідає іванофранківець Олег Пирожук.

Для дітей організували імпровізовану злітну смугу, де вони показували свою майстерність. Їхні літаки пролітали майже по два десятки метрів. Крім того, відбулася виставка авіамоделювання, де були представлені найрізноманітніші моделі.

«Я займаюсь авімоделюванням два роки. Це дуже цікаво, особливо коли бачиш маленьку копію твого улюбленого літака», – говорить юний технік з Ворохти Нікіта Петровський.

Організатор «Паперових крил», директор Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Віталій Кодря зазначає, що цей захід надовго запам’ятається юним авіамоделістам. Адже він має на меті ще й популяризувати професію авіаконструктора.

«Вперше в історії нашого навчально-виховного закладу ми провели змагання в аеропорті. Тут дуже багато дітей з районів. Багато хто з них ніколи не бачив справжнього літака. Окрім емоційних вражень, цей захід ще більше зацікавить молодь займатися авіамоделюванням та дозволить популяризувати авіаційну промисловість», – констатує Віталій Кодря.

Кожен учасник змагань отримав подарунки та сертифікати від благодійного фонду Олександра Шевченка, а переможців змагань нагородили дипломами.

«Я дуже радий, що так багато дітей захоплюються авіамоделюванням. Це надзвичайно цікаве хобі й в майбутньому дуже цікава професія. Я хочу, щоб дитячі мрії здійснилися. Переконаний, що після такого візиту в справжній аеропорт захоплення дітей стане ще сильнішим. І може в майбутньому вони керуватимуть справжніми літаками або створюватимуть їх», – підсумовує Олександр Шевченко.

До слова, в Австрії традиційно проходять змагання із запуску паперових літаків. Найдовше такий літачок протримався у повітрі 70,88 секунд. А найбільша відстань, яку пролетіла паперова модель – 63 метри.

Поділитися:

Залишити коментар

*

code